התאגדות תחת LLC במסגרת של שותפות ( partnership )

 

התאגדות תחת LLC ( Limited liability corporation )  במסגרת של שותפות (  partnership ): רכישת הנכס ורישומו תחת חברה כשאתם מוגדרים כשותפים בחברה. במקרה זה ההכנסות וההוצאות מכל LLC ידווחו באמצעות – 1065 form . כל חבר בשותפות מקבל טופס K-1 המפרט את רווחיו השונים לאותה שנת מס. 

 

יתרונות סוג התאגדות זו בהשוואה להתאגדות בצורת בעלות פרטית או S-corporation:

  1. הפרדת יישויות והגנת נכסים אישיים במקרה של תביעה : התאגדות עסקית זו מאפשרת לבצע הפרדת ישויות בין חברת ה-LLC לבינכם כך שהינכם שנכסיכם האישיים מוגנים במידה ואתם נתבעים מכל סיבה שהיא בשל פעילות שמקורה בנכסי הנדל"ן  ( כלומר:רק הנכסים של ה-LLC יימצאו בסיכון כתוצאה מתביעה מסוג זה ). יתרון בהשוואה לבעלות פרטית
  2.       חברה "שקופה" לצרכי מס ואי תשלום מס חברות: רווחי ה-LLC אינם ממוסים כלל כתאגיד .הרווחים ממוסים פעם אחת בלבד כהכנסה חייבת במסגרת הדוח מס האישי שלכם. כלומר: אתם מקבלים את ההגנה המשפטית של חברה בעירבון מוגבל אך אין אתם חייבים במס חברות כלל. לצורכי השוואה : אדם המחזיק בבעלות חברה בישראל משלם מס על רווחי החברה בהתאם לאחוז מס החברות בישראל ולאחר מכן ישנו תשלום מס נוסף ברמה האישית על יתרת הרווחים שנמשכו מהחברה. יתרון בהשוואה לבעלות פרטית.
  3. אדמניסטרציה ותפעול פשוטים מאוד באופן יחסי- מספר הטפסים לצורך הקמת ה-LLC הינו מצומצם ,ניהולו השוטף ועמידה בתנאי קיום ה-LLC פשוטים בהרבה ביחס ל-S corporation. במידה והינכם מצטרפים ל-LLC קיים התהליך פשוט עוד יותר.
  4. עלות הקמה נמוכה ביחס ל-S corporation : ברוב המדינות בארה"ב עלות הקמת ה-LLC נעה בין $100-250$ בלבד.
  5. הגבלות פחותות על חלוקת רווחים : ה-LLC יכול לחלק את רווחי החברה שלא על פי אחוז המניות היחסי של החברים בו.בהתאם ל-Operational agreement שנחתם בין חברי השותפות ה-LLC יכול לחלק את הכנסת החברה כראות חברי השותפי וזאת בהשוואה ל-S corporation שהכנסת השותף היא בהתאם לאחוז בעלותו בחברה.
  6. ניתן לבצע שיחלוף נכסים-תחת Section 1031 of the Internal Revenue Code מס ההכנסה האמריקאי מאפשר למשקיע לדחות את תשלום מס רווח הון, במידה והמשקיע רוכש נכס חדש בעלות שווה או גבוהה מהתמורה שקיבל עבור הנכס שנמכר בתנאים מסויים.
  7. תכנון מס אפקטיבי: העברת בעלות הנכס נעשית בצורה קלה ופשוטה יותר מאשר במקרה של אחזקה אישית של הנכס.
  8. חלוקת אחריות ונטל פיננסי-כשותפות בעלת אמצעים רבים יותר מאדם בודד ניתן לבצע עיסקאות בהיקפים גדולים יותר עם פיזור אחריות פיננסית בין חברי השותפות.
  9. ניתן להקמה ולשותפות על ידי אזרח שאינו מחזיק באזרחות אמריקאית- וזאת בניגוד ל-S corporation שחבריו מחויבים להיות אזרחים אמריקאים.

חסרונות סוג התאגדות זו בהשוואה להתאגדות בצורת בעלות פרטית או S-corporation:

א.      חוקיות מורכבת והבדלים בהתייחסות המס בין מדינות ( States ): לא בכל המקרים לבעלי ה-LLC ישנה הגנה מוחלטת מפני תביעת נכסים אישיים, בנוסף,במידה ובכוונתכם להחזיק בנכסים במדינות שונות בארה"ב עליכם לבדוק היטב כיצד כל מדינה מתייחסת ברמת המיסוי לרווחי ה-LLc. ישנן מדינות שמחייבות תשלום מס או אגרה נוספת בעבור כל LLC בבעלותיכם.

 

ב.      חובת לקיחת רווחים ואי יכולת קבלת הכנסה בצורת משכורת שיכול להתבטא במיסוי גבוה יותר : חבר ה-LLC מחוייב לשלם מס עבור ההכנסה שהופקה באותה שנה ללא קשר אם הרווחים חולקו באופן ממשי או נשמרו במסגרת ה-LLC. בנוסף,אין אפשרות לבעל ה-LLC לקבל את הכנסתו בצורת הכנסה מעבודה בניגוד ל-S corporation שיכול להוות יתרון מיסוי וכלכלי במקרים רבים.

ג.       תשלום מיסים נוסף במדינות מסוימות:ישנן מדינות מסוימות שלא יגבו מס נוסף משותפות אך יגבו מס נוסף מחברות LLC.

ד.      זמן "חיים" מוגבל ופירוק שותפות:במדינות רבות,כששותף מחליט לעזוב את השותפות ה-LLC באופן אוטומטי תתפרק ועל חברי הקבוצה הנותרים החבות החוקית ועסקית לסגירת ה-LLC.עם זאת ישנה  אפשרות בהקמה מחודשת של LLC תחת שם חדש.

 אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכני האתר לכל מטרה אחרת מלבד שימוש פרטי, לא מסחרי, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מבעלי virtue tax.

Virtue tax ltd
Mobile phone: 054-7299749
Office: 072-2520100
Fax: 077-4448773