ביטוח לאומי בארה"ב

תשלומי ביטוח לאומי בארה"ב ( Social security benefits & Disability benefits )

הטבות ותשלומי ביטוח לאומי מארה"ב מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

Arrow תשלומי פנסיה בארה"ב ( Social security benefits )

החוק קובע כי אזרח אמריקאי שהשלים 40 רבעונים של תשלומי ביטוח לאומי בארה"ב (כלומר : 10 שנים) במהלך חייו יהיה זכאי לתשלומי פנסיה.

שימו לב :

א. לצורך קבלת זיכוי לרבעון עלייך להרוויח לפחות $1250 במסגרת פרק זמן זה. לצורך זכאות  של ארבעה רבעונים עלייך להרוויח לפחות $5,000 בשנה.

ב. לא ניתן לצבור קרדיט על יותר מארבעה רבעונים בשנה ללא קשר לרמת הכנסתכם ותשלומי ביטוח לאומי שבוצעו בפועל.

ג. בהתאם ל-Foreign pension offset test במידה והנכם מקבלים תשלומי פנסיה בישראל ממקום עבודתכם סכום הקצבה החודשית לו תהיו זכאים יופחת בהתאם לקביעת רשות הביטוח הלאומית האמריקאית.

ד. במידה והינך מקבל תשלומי פנסיה ממוסד פדרלי של הממשלה,רשות מקומית או ארגון ללא מטרות רווח ישנה אפשרות להפחתה בתשלומים המגיעים לכם בהתאם ל-Windfall Elimination Provision (WEP).

ה. הקצבה בגיל פרישה תהיה גבוהה יותר ככל שמועד התחלתה נדחה לשלב מאוחר יותר.

Arrow קצבת נכות  ( Disability Benefits ) -ישנה אפשרות לקבלת קצבת נכות ( disability ) על פי הקריטריונים המפורטים ב-SSA.

מועד קבלת תשלומים

על פי חוק אזרח אמריקאי רשאי להתחיל לקבל את תשלומי הביטוח הלאומי החל מגיל 62 או לכל המאוחר בגיל 70 . בהתאם להחלטתכם ייקבע סכום הקצבה החודשי לו תהיו זכאים.

כלומר: התחלת קבלת תשלומי הפנסיה בגיל צעיר יותר ( לדוגמא : גיל 62 ) משמעותה קבלת סכום תשלום נמוך יותר משמעותית בהשוואה להתחלת קבלת התשלומים בגיל מאוחר יותר.

תביעת תשלומים/הטבות ביטוח לאומי

  1. תשלומי פנסיה – במידה ועמדתם בקריטריונים הנ"ל  רשות הביטוח הלאומי תיצור עימכם קשר בסמיכות להגעתכם לגיל 62 באמצעות מכתב המפרט את הליך התחלת קבלת התשלומים והסכום לו תהיו זכאים בהתאם לגיל בו בחרתם להתחיל לקבל את התשלומים.

  2. קצבת נכות – יש ליצור קשר עם נציג רשות הביטוח הלאומי בטלפון 1-8007721213 . נציג זה יוכל להנחות אותכם צעד אחרי צעד בהליך המתבקש בהתאם למצבכם האישי.

חישוב זכאותכם

ישנם מספר פרמטרים שקובעים את הסכום לו תהיו זכאים.החישוב הינו אקטוארי ומתבסס על סך ההכנסה שבגינה שולם ביטוח לאומי במהלך כל חייכם.לאחר מכן הביטוח הלאומי יחלק את סך ההכנסות ב-35 שנה לצורך קביעת ההכנסה הממוצעת שעל בסיסה יתקבלו התשלומים.

שימו לב:

1. בשל העובדה שאין אמנה בין ישראל לארה"ב בנושא תשלומי ביטוח לאומי יהיה זכאי האזרח האמריקאי לתשלומי פנסיה משתי המדינות.

2. ברוב המוחלט של המקרים תשלומי הפנסיה בארה"ב גבוהים בהרבה מתשלומי הפנסיה שניתנים בארץ.לדוגמא: בשנת 2012 תשלומי ביטוח לאומי ממוצעים לחודש ששולמו בארה"ב לעובדים שיצאו לפנסיה בגיל 62 היה $1230  ומספר גבוה בהרבה של  $2513 לעובדים שיצאו לפנסיה בגיל 66.

3. סכום ההחזר המתקבל כקצבה מתוך הכנסתכם הממוצעת פוחת ככל שרמת הכנסתכם הייתה גבוהה יותר ברמה פרוגרסיבית.

לכל שאלה נוספת ניתן לפנות  בשעות פעילות המשרד בין השעות  9:00-18:00 ונשמח לעמוד לשירותך בכל נושא הנכלל בשירותינו.

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכני האתר לכל מטרה אחרת מלבד שימוש פרטי, לא מסחרי, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מבעלי virtue tax.

Virtue tax ltd
Mobile phone: 054-7299749
Office: 072-2520100
Fax: 077-4448773