דרכי תשלום לביטוח הלאומי בארה"ב

כיצד ניתן לבצע תשלומים לצורך קבלת תשלומי פנסיה בארה"ב

  1. עבודה כשכיר בחברה אמריקאית הפועלת בארה"ב או בישראל – במידה והינכם עובדים בחברה אמריקאית אתם רשאים לבצע הפרשות ביטוח לאומי לארה"ב דרך המעסיק שלכם. עליכם לפנות באופן ישיר למעסיק שלכם ולספק לו את כל המידע האישי המתבקש לצורך דיווח זה  לרבות : Social security number .

 לרוב,מחלקת שכר תטפל בנושא מול הרשויות המתאימות בארה"ב.

   2. עבודה כעצמאי בארץ - על פי חוק אזרח אמריקאי שהינו עצמאי  ומתגורר בישראל המרוויח בשנה קלינדרית לאחר קיזוז הוצאותיו מעל $400 מחוייב בתשלומי ביטוח לאומי המוגדרים בדוח כ: Self-employment tax בעזרת שימוש בטופס  Self-Employment Tax SE. שימו לב שאין זה רלוונטי אם אתם מוגדרים כעוסקים פטורים או מורשים בארץ לצורך ביצוע התשלומים. יתרה מכך, אינכם חייבים בהכרח לפתוח עוסק מורשה או פטור בארץ לצורך ביצוע התשלומים.

   3. השקעה בנכס נדל"ן בארה"ב : במידה ובחרתם להתאגד כבעלים יחיד במסגרת  LLC ( Limited liability company ) הכנסות מהנכס ידווחו כהכנסה מעסק עצמאי ותחוייבו בתשלומי ביטוח לאומי לארה"ב. שימו לב כי אתם חייבים להיות הבעלים היחידי של הנכס(במקרים מסוימים אתם רשאים להחזיק בנכס עם בן/בת זוגתכם כ-Joint venture ) ואין מדובר בהכנסה כחלק משותפות המשקיעה בנכסי נדל"ן בארה"ב.

שימו לב לשתי עובדות חשובות נוספות :

  1. במידה ואינכם אזרחים אמריקאים ואינכם בעלי גרין קארד בתוקף אינכם יכולים לבצע תשלומי ביטוח לאומי לארה"ב.
  2. אינכם יכולים לקבל החזר כספי בעבור תשלומי ביטוח לאומי שבוצעו בשנים עברו גם אם לא השלמת את 40 הרבעונים הדרושים לצורך קבלת תשלומי פנסיה

 

לכל שאלה נוספת ניתן לפנות  בשעות פעילות המשרד בין השעות  8:30-18:00 ונשמח לעמוד לשירותך בכל נושא הנכלל בשירותינו.

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכני האתר לכל מטרה אחרת מלבד שימוש פרטי, לא מסחרי, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מבעלי virtue tax.

 

Virtue tax ltd
Mobile phone: 054-7299749
Office: 072-2520100
Fax: 077-4448773