האם יש לך חבות מס?

האם הינך חייב במס בארה"ב על הכנסות המופקות מישראל?

הגשת הדוח המס אינה מציינת שהינך חייב/ת במס. ההפך הוא הנכון! יש לעשות הפרדה בין חובת דיווח לבין חבות מס בארה"ב בפועל. אלו שני דברים שונים בתכלית.

הכנסתכם בארץ ובעולם מתחלקת לשני סוגים עיקריים: הכנסה אקטיבית ( כלומר : הכנסה מיגיעה אישית )  והכנסה פסיבית. יש להתייחס לכל אחד מסוגי הכנסה אלו בנפרד בניסיון להבין אם תחול עליכם חבות מס בארה"ב.

יש לזכור כי על פי חוק אזרח אמריקאי מחוייב לדווח על כלל הכנסותיו מיגיעה אישית בארץ ובעולם במסגרת הגשת דוח המס האישי שלו בארה"ב. לפיכך: אזרח אמריקאי מחוייב בדיווח על הכנסותיו המופקות בישראל.

Arrow  הכנסה אקטיבית מיגיעה אישית - סיכוי לחבות מס כמעט ואפסית

ישנן שתי סיבות מרכזיות בגינן אזרחי ארה"ב המרוויחים את הכנסתם מיגיעה אישית בישראל אינם חייבים במס בפועל ברובם המוחלט של המקרים:

א. קיום אמנה בין ישראל לארה"ב שמטרתה מניעת מיסוי כפול -רק במידה ואחוז המס בארה"ב גבוה ממקבילו הישראלי לאותו סוג הכנסה יחוייב האזרח האמריקאי בתשלום הפרשי המס.לאור העובדה כי מדרגות המס בישראל גבוהות ממדרגות המס בארה"ב עבור הכנסה אקטיבית ישנו סיכוי כמעט ואפסי לחבות מס.

ב. ניצול פטור הקבוע בחוק -   מס הכנסה האמריקאי מאפשר לכל אזרח אמריקאי בעל הכנסה אקטיבית  מחוץ לתחומי ארה"ב "להחריג" (To Exclude) הכנסות אלו בכפוף לקריטריונים מסוימים באמצעות שימוש בטופס 2555 - Foreign earned income exclusion.

לדוגמא : מקסימום ההכנסה לשנת  2016  שניתן היה  "להחריג" ליחיד הינו  $101,300 ועבור זוגות נשואים $202,600.

Arrow  הכנסה פסיבית: כתלות בסוג ההכנסה

הכנסה פסיבית מאגדת בתוכה סוגי הכנסה רבים והאמנה מתייחסת בצורה פרטנית לכל אחד מהם.

לצורך הדיון, ברמה הכללית ניתן לפשט ולקבוע כי  העיקרון הבסיסי באמנה קובע כי האפשרות היחידה שבה אזרח אמריקאי שהכנסתו מושגת בישראל יהיה חייב במס בארה"ב עבור הכנסה זו , היא רק במידה והמיסוי בארץ נמוך יותר מזה הקבוע בארה"ב.

בעוד בישראל מרבית ההכנסות הפסיביות ממוסות באחוז מס קבוע ללא קשר לרמת ההכנסה הכללית של האזרח,בארה"ב אחוז המיסוי על הכנסות אלו נקבע על פי רמת ההכנסה הכללית ( AGI ) כפי שהיא משתקפת בדוח המס.

דוגמאות למספר סוגי הכנסות בהם רמת המיסוי בארה"ב עלולה להיות גבוהה מרמת המיסוי בישראל:

א. הכנסה מהשכרת נכס ( Rental Income )

ב. הכנסה ממכירת נכס ( Capital gain )

ג. מס ירושה ומתנה  ( Estate and gift tax )

ד. הכנסה מקרנות השתלמות וקרנות נאמנות ( Mutual funds )

ה. הכנסות מאופציות שניתנו במסגרת עבודתך ( Vested stocks )

Arrow שימו לב להיבטי המיסוי הבאים:

1. ככל שרמת ההכנסה הכללית גבוהה יותר הסיכוי לחבות מס בארה"ב על הכנסות המופקות בישראל עולה גם כן.

2. באמצעות תכנון מס נכון ניתן לצמצם משמעותית את הסיכון בתשלום מס בארה"ב על הכנסות המופקות בישראל.

3. החל משנת המס 2013 במסגרת ה-Obama care הוחל מס נוסף  (Net Investment Income Tax (NIIT) בגובה 3.8% על הכנסות פסיביות בתנאים מסויימים*.

4. אזרחים אמריקאים שהינם עצמאים מחוייבים בתשלומי ביטוח לאומי(Self employment tax).

חברתנו מתמחה בתכנון מס אופטימלי ללקוחותיה ובמציאת פתרונות יחודיים ואפקטיביים גם במקרים הבעייתים ביותר בסוגי ההכנסה הנ"ל.

לכל שאלה נוספת ניתן לפנות  בשעות פעילות המשרד בין השעות  8:30-18:00 ונשמח לעמוד לשירותך בכל נושא הנכלל בשירותינו.

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכני האתר לכל מטרה אחרת מלבד שימוש פרטי, לא מסחרי, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מבעלי virtue tax.

 

 

Virtue tax ltd
Mobile phone: 054-7299749
Office: 072-2520100
Fax: 077-4448773