הסבר על הקרדיט

בשנת 2009 החליט הקונגרס האמריקאי בהנהגתו של הנשיא, ברק אובאמה, כחלק מה- " American Recovery and Reinvestment Act ", על החזר שכר לימוד בדמות החזר מס של עד $1000 בשנה קלינדרית לסטודנטים בעלי אזרחות אמריקאית הלומדים במוסדות השכלה המוכרים על פי משרד החינוך האמריקאי ובעלי קוד פדרלי המוכיח זאת.

ה-American opportunity credit הינו בתוקף בשלב הנוכחי עד לסוף שנת 2017( כלומר: ניתן לקבל החזר כספי על הוצאות שכר לימוד ששולמו בפועל בין השנים 2017 -2014, כולל).

מקסימום השווי של ה-American opportunity tax credit  הינו $2500  לכל סטודנט, בהתאם להוצאות שכר לימוד  ששולמו בפועל בשנה הקלינדרית.

Arrow הקרדיט בנוי בצורה הבאה:

א. 40% מהקרדיט ( עד לסכום של  $1000 בשנה קלינדרית בהתאם להוצאות שכ"ל ) הינו Refundable כלומר: חלק זה של הקרדיט ניתן כהחזר כספי לסטודנט במידה ולא קיימת חבות מס במסגרת הגשת ה-Tax return. מצב זה מתייחס למרבית הסטודנטים הלומדים בארץ בשל אי חבות מס במסגרת ההגשה.

ב. 60% מהקרדיט ( עד לסכום של $1500 בשנה קלינדרית בהתאם להוצאות שכ"ל ) הינו Non Refundable . כלומר: ניתן "להשתמש" בחלק זה של הקרדיט לצורך הפחתת חבות מס במידה ויש חבות כזאת ב-Tax return של אותה שנה.במידה ואין חבות מס, לא ניתן לקבל חלק זה של הקרדיט כהחזר כספי.

Arrow היבטים נוספים משמעותיים:

1. קבלת החזרים רטרואקטיבית -  בהתאם לחוק, במידה ולא הוגשה בשנים קודמות בקשה להחזר בהתאם לזכאותכם , ה-IRS מאפשר לבצע הגשה רטרואקטיבית של 3 שנים ( כלומר:בשלב הנוכחי,ניתן לקבל החזרים על הוצאות שכ"ל משנת 2014 ואילך) כך שניתן לקבל החזרים גם על שנים קודמות במידה ולא עשיתם זאת עד כה.

2. קבלת טופס 1098-T מהמוסד האקדמי - טופס זה מהווה אישור עבור תשלומי שכ"ל שבוצעו במהלך השנה הקלינדרית. שימו לב כי ישנם גופים אקדמיים בישראל שאינם מנפיקים טופס זה עבור תלמידיהם. במקרים אלו לפי חוק ניתן להוכיח את זכאות הסטודנט בדרכים אחרות.

3. עיכוב קבלת ההחזר - בשנתיים האחרונות ה-IRS עיכב חלק משיחרור ההחזרים בשל מספר סיבות:

 א. קושי בהוכחת נתוני ההכנסה של הסטודנט המתגורר בישראל

 ב. חשד לגניבת זהות

 ג. קושי להוכיח שתשלומי שכ"ל מוכרים ביצעו במידה והמוסד האקדמי לא סיפק טופס 1098-T לסטודנט.

מנסיוננו , רוב המוחלט של הסטודנטים מקבל לבסוף את ההחזר לאחר הוכחת זכאותו בפני הרשויות.

לקבלת הסבר נוסף ניתן לפנות לנציגינו בשעות פעילות המשרד ונשמח לעזור

 

 

Virtue tax ltd
Mobile phone: 054-7299749
Office: 072-2520100
Fax: 077-4448773